Archive

Ocak 2019

Browsing

Uludağ 2.485 metre yüksekliğindeki Türkiye’nin en popüler kayak kış sporları merkezlerinin başında geliyor. Bunun en büyük sebeplerinin başında ise Bursa’nın Marmara bölgesinde yer alıyor olması geliyor, Marmara bölgesinde yer almasından dolayı İstanbul, İzmir ve Ankara gibi 3 büyük şehrimize yakınlığı ve ulaşım kolaylığı Uludağ’ın popülaritesinin sebeplerinden biridir.

Karmi (karaman) köyü kuzey Kıbrıs’ın saklı cenneti,özellikle yabancı turistlerin uğrak yeri. Kendine has taş evleri, daracık ama bir o kadar düzenli sokakları ve merdivenleri, her sokakta sizi karşılayan begonviller ve kendine has kaktüs ağaçları ile süslenen bir Rum köyü. Buraya köy demek biraz garip aslında köy gibi ama aynı zamanda lüks taş evlerle huzur dolu bir kasaba aslında. Köyün merkezi konumunda araçları park edip gezmeye buradan başlayacağınız otoparkın hemen yanında Virgin Mary (Bakire Meryem) kilisesi bulunuyor, kilise biz gittiğimizde kapalı olduğu için iç mimarisini göremedik ama dışı aynı köyün evleri mimarisinde bir yapıya sahip.

Amsterdam Avrupanın hatta dünyanın rüya şehri, özgürlükler şehri, medeniyetin en üst noktası giden herkesin kendini kuş kadar hafif ve özgür hissettiği gerçekten dönmek istemeyeceğiniz bir şehr-i rüya. Özellikle yurt dışı tatil planı yapan herkesin aklına ilk gelen şehir Amsterdam. Gidenin doyamadığı her tatil planında yine Amsterdama mı gitsek acaba dedirten şehir Amsterdam.