Assos Behramkale

Behramkale, Osmanlı dönemine ait eski bir antik köydür. Köy çok farklı bir kuruluma sahiptir, yüzünü güneye denize dönmüşken yerleşimi ise tam tersi dağın yamacına doğru kurulmuştur. Köyde sadece 150 hane bulunmaktadır.

Harika bir mimariye sahip olmasını ise 30 senedir sit alanı bölgesi olarak korunmasına borçludur.

Sit alanı alanı olarak korunmasından  yeni bina yapılamıyor ve sadece olanlar restore edilebiliyor.

Köy içinde ayrıca Osmanlıdan kalma bir köprü ve Hüdavendigar camii bulunuyor.

Köyün her köşesi sizlere ayrı bir huzur verecektir.

 

Kervansaray Otel

1800’lü yılların sonlarında palamut meşesi deposu olarak kullanılan bu harika bina, 1987 yılında restore edilerek kervansaray otel halini almıştır.

Yılın her mevsimi doğa harikası olan bu antik kentte ki otelde havaların en temizini soluyabilir, denizin doğanın kokusunu içinize çekebilirsiniz.

Kervansaray otel, küçücük bu tarih kokan binasına her türlü konforu da sığdırmış gözüküyor ki jimnastik salonundan jakuzisine havuzundan vitamin barına görmek isteyeceğiniz her şey mümkün.

 

Assos antik kenti o kadar minik o kadar huzur dolu bir kasaba ki huzurun adreslerinden biri haline geliyor.

Denizi mavi bayraklı pırıl pırıl ancak bir o kadar soğuk olmasına rağmen kendinizi serin sulara salmaktan alıkoyamayacaksınız.

Gündüz deniz, kum güneş akşam hafif bir esinti ile yemek ve hafif bir müzik eşliğinde ruhunuzu dinlendirebileceğiniz harika bir hafta sonu tatili sizleri bekliyor…

Rezervasyonunuzu www.hotels.com,üzerinden yapabilirsiniz.

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz