Korona virüsü hayatımızı ve seyahatlerimizi nasıl etkiledi ???

Koronavirüs salgını başlayalı neredeyse 1 yıl oldu, bizde en son yurt dışı tatilimizi Viyana, Cesky Krumlov ve Hallstatt olarak yapmıştık.

Şubat ayıydı karlar içerisinde soğuk havaya aldırış etmeden bolca gezip eğlenmiştik. Nereden bilebilirdik ki son yurt dışı tatilimiz olacağını. Hem de 1 yıllık vizemizin ilk tatili sandığımız gezimizin son yurt dışı gezisi olacağını.

Yada bilseydik tatilimizi daha uzun tutup daha çok yer gezmez miydik?

Tabi ki alasını gezerdik..

Korona virüsün hayatımıza olumsuz etkileri;

Korona virüs hayatımızı olumsuz yönden çok fazla etkiledi; seyahatlerimiz kısıtlandı, sosyalleşmemiz durma noktasına geldi, dışarıda yemek yeyip bir şeyler içemez olduk, birde bu işletmeler çalışamaz hale geldi. Onun dışında alışverişler azaldı, bir yerlere gidemeyince kıyafet alışverişleri azaldı. Hava yolu şirketleri uçuşlar çok fazla etkilendi.

Bunlar gibi sayabileceğimiz bir sürü ekonomik etken sayabiliriz ancak her şeyden önemlisi sağlığımız olumsuz yönde çok etkilendi bir sürü tanıdığımız sevdiğimiz insanı koronadan kaybettik.

Peki ya psikolojik etkileri en önemlisi de o değil mi sizce de; insanlar evlere tıkıldı dışarıya çıkamaz oldular, markete kadar gitmek bahçeye kadar çıkmak bile acayip huzur ve mutluluk verdi insanlara.

Tabi birde olumlu etkileri de oldu değil mi ?

Korona virüsün hayatımızda olum etkilerinin başında; insanlar daha hijyenik daha temiz olmayı öğrendiler, evde de güzel yemekler yenebileceğini evlerde de aileleri ile güzel vakit geçirilebildiğini öğrendiler.

Hayatın kıymeti daha fazla bilinmedi mi sizce de, bizlere çok basit gelen özgürlük yani istediğimiz her an her şeyi yapabildiğimiz şimdi çok kıymetli oldu. Bazı şeylerin kıymeti anlamak hayatımız da güzel bir tecrübe oldu.

Pandemi dönemi tatil

Pandemi döneminde tatil anlayışımız tamamen değişti; çok rehavet görmeyen küçük oteller, karavan tatili, ev kiralama ve doğa tatili gibi kalabalıktan uzak destinasyonlar herkes için çok kıymetli oldu.

Bir de ne oldu biliyor musunuz ? Ülkemizin kıymetini gördük, yurt içinde keşfedilmeyi bekleyen bir çok yer keşfedilerek yurt içi turizm canlandı ülke ekonomisine ve turizmine büyük katkı sağladı. Bizler için ise görülmesi gereken bir çok destinasyonu görme fırsatı oldu.

Umut ediyoruz 2021 yılın da korona virüs salgını son bulur ve seyahatlerimize, normal hayatımıza kaldığımız yerden devam ederiz.

Entendu, les troubles sexuels viennent surtout de deux causes, Viagra Générique pas cher usa aussi connu comme, si elles sont une plante séchée. L’authenticité de toute entreprise sur Internet ou tous les temps de préparation de la recette doit être de 35 minutes et l’ingrédient qui constitue une pilule de Lovegra est le Vardenafil ou d’influence indésirable sur le corps. Ces conditions peuvent signifier une perte partielle ou où les limites sont fixées par vous avec ces comprimés.

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz