Hafta sonu kaçamağı yapalım günü birlik gidip gelelim hem doğayla iç içe olsun hem de bol aktiviteli olsun diyorsanız Melenci Rafting Düzce tam size göre.

Melenci Rafting grup olarak ya da bireysel olarak da hizmet veren hem restoran hem kamp alanı hem de aktivite alanı olan çok güzel bir işletme. Sabah 7 buçuk gibi yola çıkarak İstanbul dan yada Bursa dan sadece 2 – 2,5 saat süreyle Kocaeli üzerinden Sakarya ve Düzce’ye Cumayeri’ne ulaşıyorsunuz.

Gitmeden önce rezervasyon yaptırıyor, sayı bildiriyorsunuz. İşletme de ona göre kahvaltı, öğle yemeği ve rafting için hazırlık yapıyor. Sabah vardığınız da önce açık büfe kahvaltı yapıyorsunuz daha sonra ise rafting yapmak için gerekli kıyafet ve ekipman hazırlığından sonra 1 botta 6 – 8 kişi olacak şekilde ve tecrübeli profesyonel rafting eğitmenleri ile botlara binerek eğlenceli bir 13 km’lik serüvene başlıyorsunuz. Çok güzel eğlenceli bir parkuru var ortalama 1 buçuk 2 saat sürüyor, arada havanın durumuna göre yüzme molası ve çay molası yapılıyor. Parkur boyunca her yerde çok güzel fotoğraflarınız çekiliyor. Dönüşte minibüslere binerek tekrar kamp alanına dönüyorsunuz. Duş alıp kıyafetleri değiştirdikten sonra güzel bir açık büfe öğle yemeği ve yorgunluk kahvesi ile sonlandırıyorsunuz. Hemen dönmek istemiyorsanız, çay kenarında kafa dinlemek isteyenler dinlenip daha sonra dönüş yoluna çıkmak için de imkan sağlanıyor.

 

 

 

 

 

Gidilecek en güzel aylar; suyun debisi yüksek olsun isterseniz tabi ki kışın ancak biz kışın havanın soğuk olacağından baharda nisan mayıs gibi gitmiştik ve hem havanın sıcaklığı hem de suyun debisi bizi fazlasıyla tatmin etti.

Çocuklu aileler grup içinde rafting yapmak istemeyenler ise vakit geçirmek için çok güzel sakin kamp alanında oyun parkında, salıncak yada hamak üstünde grup üyelerini çay kahve içerek de bekleyebilirler.

1 gün yetmez 2 gün olsun kalalım derseniz ister çadır kurarak kamp alanında kalabilir yada kendi konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz.

Pişman olmayacağınız ve harika bir rafting tecrübesi edineceğiniz bir hafta sonu olacağından emin olabilirsiniz.

Ücretlendirme için ise; açık büfe sabah kahvaltısı, rafting ve ekipmanlar, ikramlar, açık büfe öğle yemeği ve geniş bir fotoğraf galerisi her şey dahil kişi başı 140 Tl ancak grup indirimi ile 120 Tl oluyor.

Rezervasyon için 0534 415 88 03 numaralı telefonu ayarak yaptırabilir ve aynı numaradan konum isteyerek de rahatça gidebilirsiniz.

Eğlencesi bol bir hafta sonu dilerim..

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz