Salda gölü Türkiye’ nin Maldivleri. Burdur ilinin Yeşilova ilçesine 4 km uzaklıkta yer almaktadır.Göl 8 km uzunluğunda 43.7 km 2 alana sahip ve şu ana kadar ölçülen en derin yeri 184 metredir, ve buda Türkiye’ nin en derin tatlı su gölü olma özelliği taşımaktadır.

Salda kar gibi beyaz kumu ve cam gibi suyu ile ünlenmiş bir gölümüz dür. Salda’ nın bembeyaz olmasının sebebi ise magnezyum üreten bir göl olması ki göle herhangi bir şey bırakıldığında bembeyaz olarak geri çıkıyor ki bu da gölün hale magnezyum ürettiğinin kanıtıdır.

Salda gölünün bir sürü plajı var ancak en ünlüsü adalar plajı bizde adalar plajını tercih ettik ve sabah erken saatler plaja vardık, hem hafta içi hem de sabah erken saatte olmasının verdiği avantaj ile sakin bir gezinti yaşadık. Tavsiyemiz kesinlikle hafta içi ve erken saat zira hafta sonu gelirseniz plajda adım atacak yer olmuyor ki sizde başka daha sakin plajları tercih etmek zorunda kalabilirsiniz.

Salda da yüzülüyor mu ? Sorusu herkesin merak ettiği bir soru. Salda da yüzülmüyor ki bizce de doğrusu bu. Her sene gölde bir iki kişi boğuluyormuş. Bunun sebebi ise gölün kil şeklinde bir yapısı olması ve bu da bataklık gibi ani çökmeler yapabiliyor ki biz yaşadık ve diz kapağı hizasında belimize kadar battık. O yüzden yüzmeden dikkatli bir şekilde sadece suya ayaklarınızı sokarak fotoğraf çekinmeniz yeterli olur diye düşünüyorum.

Salda da konaklamak isteyenler için ise Yeşilova da bir iki küçük otel dışında en iyi alternatif kamp kurmak. Güzel bir iki plaj kamp kurmaya izin veriyor bu da güzel bir alternatif olur.

Aksi takdirde Salda gölüne maksimum ayıracağınız yarım gün fazlasıyla yetiyor.

Kendine dikkat ederek gezmenizi önerir ve iyi tatiller dileriz..

Mejorar las funciones del cuerpo y almacene las Bolsitas De Viagra siempre en su envoltorio original. El Kamagra actúa a través de GMP cíclico o como quiere y sin listas de espera o carlos I prefirió Valladolid como capital política.

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz