Fidanka hotel İstanbullu bir ailenin Akdeniz sevdası ile başlıyor.

Öyle güzel dizayn edilmiş; o kadar güzel döşenmiş ki buraya gelen herkesi büyülüyor. Aslında dizayn demeyelim eşyalara bir yaşam alanı sunulmuş ve o eşyaların yaşadığının kanıtı resmen. Eşyalara sunulan bir yaşam alanı olarak bahsediliyor, bu huzur dolu otel için.

Eşyaların da yaşadığının kanıtı olan bu oteli bir de o güzelim çiçekler ve ağaçlar ile o kadar güzel süslemiş kamufle etmişler ki bayılmamak elde değil. Çiçeklerin ağaçların güzelliğini görse botanik bahçeler kıskanır, o kadar güzel hayran kalacaksınız.

Güzel, temiz, sessizlik ve huzurun baş rolünü oynadığı bu otel tam bir aile işletmesi.

Otelin her bir köşesinde kendinize ait bir şeyler bulacağınıza eminim. Kimi çocukluğundan kimi gençliğinden kimi ise tarihten kalıntılar ile sanki kendi evinizde kendi eşyalarınız ile yaşıyor gibi hissediyorsunuz.

Otelde toplamda 16 oda mevcut odaların her birinin farklı özellikleri var, hangi odayı seçerseniz seçin hepsini ayrı ayrı sevebilirsiniz. Odalarına vermiş oldukları isimlerde çok güzel bizim kaldığımız oda selviydi çok güzel bir manzaraya sahipti sizlerde rezervasyon sırasında bu odayı talep edebilirsiniz eğer ki boşsa seve seve yardım edeceklerine eminim.

Otelin küçük ancak çok güzel çok keyifli bir sonsuzluk havuzu var yüzerken keyif almamak elde değil, havuzun içinde birde jakuzi mevcut ki bu da yoğun iş tempolarından sonra çok rahatlatıcı bir aktivite oluyor.

Havuzu dışında deniz severler için (yani bizim için) denizden de bahsedecek olursak; otel tepede yamaçta yer aldığı için özel bir plajı yok ancak anlaşmalı olduğu Green beach gayet makul giriş ücreti yok tek istenen kişi başı 100 liralık bir harcama onun dışında her şey çok güzel denizi harika otele 200 metre mesafede ve otoparkı da mevcut.

Otelin barı ve restoranına gelecek olursak; restoranı yörenin en iyi mutfaklarından dışarıda başka bir restoran aramanıza hiç gerek yok harikulade yemekler çıkıyor mutfaktan sizde tadına bakmadan ayrılmayın derim.

Restoran için gün içinde rezervasyon şart aksi takdirde yer bulmanız çok zor, dışarından gelen çok oluyor. Barı çok minimal ancak huzurlu bir ev ortamı sunuyor misafirlerine.

Otelin fiyatları gecelik ortalama 2 kişi kahvaltı dahil 1.000 – 1.500 tl civarı, böyle bir otele ve hizmete az bile diyebiliriz.

Rezervasyon için biz www.hotels.com üzerinden yaptık, isterseniz direk otel üzerinden de yapabilirsiniz.

Böyle güzel bir oteli bizlerle tanıştırdıkları için Saffet Emre Tonguç ve gezerkenogrenen Tülin Kılıç’a çok teşekkür ederiz.

Şimdiden keyif dolu bir tatil dileriz..

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

2 Yorum

Yorum Yaz