Öncelikle yurt dışı için ucuz uçak bileti bulmak istiyorsak, 3 ay öncesinden gideceğimiz ülkeyi ve şehri belirlememiz gerekiyor.

Gideceğimiz ülke ve şehri belirledikten sonra belli dönemlerde indirim uygulayan Türkiye’den direk uçuşlar için tarayacağınız iki site;

Bu sitelerde ucuz ve kampanyalı uçak bileti arayabiliriz.

  • Bir başka ucuz bilet bulma yolu ise; https://www.skyscanner.com.tr/ adresinden bir çok destinasyona bakabilir ve direk uçuş değil de Türkiye’den uçabileceğiniz en ucuz Ülkeyi önce buluyorsunuz ve ardından oradan aktarma yapmak için gideceğimiz ülke uçuşlarına bakıyoruz. Bu şekilde bir aramada Avrupa da özellikle ülkeler arası 1$ bile uçak bileti bulma imkanımız var. Bu yöntemle çok ucuz uçak bileti bulabilirsiniz, ancak böyle bir yöntem denerseniz bekleme sürelerinin çok uzun olacağından size tavsiyem gittiğiniz Ülkede 1 gece konaklayarak aynı zamanda o Ülkede de vakit geçirme imkanı bulabilirsiniz ve uzun bekleme sürelerini değerlendirme şansınız olur.

  • Bir de uçuşu gerçekleştireceğiniz gün var ki bu da çok önemli ciddi fiyat farkları oluşturabilir. O yüzden salı ve perşembe günleri uçuşunuzu gerçekleştireceğiniz en iyi gün bu günler ekstra indirimler oluyor ve hafta sonuna nazaran çok ciddi fiyat farkları olabiliyor.
  • Son dakika uçuşları var bir de tabi, son dakika uçuşlarında da ucuz bilet bulma şansınız var riske atmak isterseniz tabi. Çok ucuz uçak bileti bulunabiliyor ama çok düşük bir ihtimal, bulamamanız halinde ise 2, 3 katına bilet almak zorunda kalabilirsiniz.
  • Benim tercihim öncelikle indirim günleri, indirim günlerinde bilet bulamadıysak 1 gece konaklamalı aktarma ikinci tercihim olur.
Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz