Öncelikle Patara plajından bahsedecek olursak; Patara antik kentinin hemen yanında yer alan plaj bölgenin en uzun plajıdır. Toplam 12 km uzunluğa sahip olan plaj genel olarak sığ bir denize sahiptir.

İnce kumu ile ünlü plajda önü açık bir deniz olduğu için genel olarak hep dalgalı ve hava rüzgarlıdır, rüzgarından dolayı rüzgar sörfü içinde el verimli bir plajdır.

Patara plajı deniz kaplumbağaları caretta caretta’ların yumurta bırakma yeri olduğu için ise koruma altındadır.

Patara da sadece kumsala girmek ücretsiz, kumsalda şezlong kiralamak ve bir şeyler yemek için bir işletme var. Onun haricinde ise şemsiyeniz ve havlunuz ile ücretsiz plaj kullanımı yapabilirsiniz.

Antik kent girişi için 30 tl kişi başı ücret ödeyerek gezebilirsiniz.

Plaj ortalama olarak kalkana 10 km mesafede Kaş’a ise 60 km mesafede yer almaktadır.

Kaputaş Plajı

Kaputaş plajı ise Kalkan ile Kaş arasında konumlanan kanyonun tam girişinde bulunur. Yukarından harika bir manzaraya sahip plaja merdivenler ile inilebiliyor. Ancak araç ile gidecekler için sabah çok erken saatte gitmeleri gerekiyor, yoksa çok büyük bir otopark problemi var.

Diyelim ki yer buldunuz şimdi de her güzel şeyin bir bedeli var dercesine 186 basamaktan oluşan bu dik merdivenlerden inip çıkmanız gerekiyor.

Plaj için giriş ücreti bulunmuyor ancak yanınıza havlu ve şemsiye almayı unutmayın derim.

Plaja gelirsek;mavinin her tonun bulunduğu bu deniz harika bir yer. Yüzmekten bu kadar keyif alacağınız başka bir plaj bulmak çok kolay değil.

Plaja inerken fotoğraf makinesi unutmayın yüzmekten ve fotoğraf çekmekten kendinizi alamayacaksınız.

Keyifli tatiller dileriz…

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz