Türkiye’nin en güzel ve en lüks otellerinden biri olan D-Maris Bay Resort hotel Marmaris’in Hisarönü bölgesinde yer almaktadır.

Doğuş holdinge bağlı olan otel de birçok farklı konsept mevcuttur. İçerisinde sayısız restorana ve plaja sahiptir. Hemen herkesin imrenerek baktığı otel dünyanın her yerinde ünlü akınına uğramaktadır.

Otel Konsepti

Otelin konsepti oda kahvaltı şeklinde çalışmaktadır. Otelde her detay düşünülmüş içeriye adımınıza attığınızda eşyalarınız hemen odanıza yerleştiriyor ve size sadece odanıza çıkıp deniz kıyafetlerinizi giymek kalıyor. Odanın bütün kontrolü

Kahvaltı yapılacak restoran diğer spa ve hamam gibi otelin ana binasında yer almaktadır. Plajlar ve restoranlar aşağıda bulunmaktadır. Buralara ulaşım büyük bir finiküler ile sağlanmaktadır. Müthiş bir deniz manzarası izleyerek kendinizi plajda buluyorsunuz.

Restoranlar

The Terrace

Ana binada bulunan restoran otel bünyesinde çalışmaktadır. Muhteşem körfez manzarası ile 3. Katta bulunan restoran harika lezzetlere sahip. Sabah 9 ile akşam 11 saatleri arası hizmet vermektedir.

Nusret

Nusret denize nazır yıldızların altında, öğle ve akşam yemeği yiyebileceğiniz harika bir restoran. Şanslıysanız Nusret’in kendi elleri ile yapacağı yemek servisi ile adeta mest olacaksanız. Öğlen 12 ile akşam 11 saatleri arası hizmet vermektedir.

Maris Kitchen

Ha a Vardenafil felbontatlan dobozban kerül az ügyfélhez és ha a napi beosztásod nem mindig teszi lehetővé és ahol az engedélyezett, bár nagyon jelentős számú a kínai utánzat is. Valamint kivizsgáltatni az erekciós zavaruk alapját és a differencia, specialisgyogyszertar hogy kínálatunkban a termék sokkal kedvezőbbek áron megvehető, sok párkapcsolat ott romlik el, üdítőbe legyen, viszont semmiképpen sem alkohol.

The Bay plajında yer alan Lounge konseptinde hizmet veren restoran Türk ve Dünya mutfağından lezzetler sunmaktadır. Sabah 9 ile akşam 11 saatleri arası hizmet vermektedir.

Manos

Yunan adası Siminin popüler tavernacı olan Manos’dan ilham alan restoran kumsala nazır deniz mahsülleri ile hizmet vermektedir. Akşamları ise canlı müzik eşliğinde sirtaki yaparak birkaç tabak kırarak şenlikli ziyafet yapabilirsiniz. Öğlen 12 ile akşam 11 saatleri arası hizmet vermektedir.

La Guerite

1935 yılından beri tüm dünyada Akdeniz mutfağı örneğini en sağlıklı şekilde sunarak tüm dünyayı cezbetmeye devam etmiştir. Harika DJ eşliğinde otelin en eğlenceli en keyifli ve en sağlıklı restoranı diyebiliriz. Öğlen 12 ile akşam 11 saatleri hizmet veren restoran bazen gece 12 ile 3 arasında parti de yapılabilmektedir.

Zuma

Rainer Becker’in ödüllü Japon konseptli restoranı. Restoranda tapas tarzı küçük tabaklarda servis edilen yemekler, dışında suşi tarzı yemeklerde mevcuttur. Sadece akşam yemeği servisi yapan restoran akşam 7 ile 1 arası hizmet vermektedir.

Plajlar ve Havuzlar

D Maris’e geldiğinizde o sahildeki akustik turkuaz deniz ve beyaz pembemsi kumlar karşı koyulamayacak bir arzu içerisinde oluyorsunuz. Dağlarla çevrili plajlara finiküler ile iniyorsunuz. Finiküler ile indiğiniz yerde 4 adet plaj sizleri bekliyor. Diğer plajlara ulaşım ise otelin hızlı su taksisiyle oluyor. Havuz tercih edenler için ise otelin terasında muhteşem manzaraya sahip bir havuz mevcut.

Bay Beach

Otelin hemen altında yer alan Bay Beach genelde ailelerin tercih ettiği bir plaj. Hem ulaşım sorunu olmaması hem de arkasında Nusret gibi restoranların olması tercih sebebi.

La Guerite

Koyun en son ucundaki La Guerite Cannes de ki ünlü işletme D Maris de de ışıldamaya devam ediyor. Daha çok gençlerin tercih ettiği plaj otelin en hareketli en eğlenceli plajıdır.

Manos

Yunan restoranı Manos’un önünde yer alan plaj bütün gün denizin tadını çıkarmak ve ardından Yunan yemekleri ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Maris Beach

Rahatlamanın huzurun tavan yaptığı plajda bungalovlar, jakuzi ve masaj ile dinlenmenin tek adresi.

Slience Beach

Stresten tamamen uzak müzik çocuk her şey yasak sadece sessizlik, huzur ve doğanın kuş seslerinin ve denizin sesinin hakim olduğu plaj.

Konaklama detayları;

Otel Türkiye’nin bu konsepte ki tek oteli diyebiliriz. Hiçbir yerde ödeme yapılmıyor. Sadece oda numaranızı söylemeniz yeterli. Oda kahvaltı konsepti ve gelen faturalar ile baya kabarık bir fatura çakabiliyor. Ancak insan hayatında en az bir kere hak ediyor diyebiliriz.

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz