Bu koronavirüs sürecinde sosyal mesafe ve hijyen kurallarını en iyi uygulayan otellerden biri olan ve ayrıca Türkiye’nin marka değeri haline gelmiş en iyi otellerinden olan Golden Key otelleri bizi hiç şaşırtmadı hatta beklediğimizden çok daha fazlasını gördük bu otelde.

Adı otel, konsept dağ evi rahatlığı. İçeri adım attığınız ilk dakikadan İtibaren otelin her köşesinde oturup bir şeyler içmek, kitap okuyarak şömine sıcaklığında rahatlamak isteyeceğiniz bir eviniz haline geliyor. 

Elinize bir fincan kahve yada salep alıp, otelin her köşesinde oturup keyif yapmak istiyorsunuz. Yani abartmıyorum kayak aşığı olan ben bile koşarak kayağa gitmek yerine otelde vakit geçirmeği daha fazla istedim. 

Hep bahsetmişizdir, özellikle kayak tatillerinde otel çok önemli çünkü dışarıda yapacak bir şey yok ve kayak daha fazla otelde vakit geçiriyorsunuz. Otelin konforlu ve vakit geçirmekten zevk aldığınız bir yer olması çok önemli. 


Otele girdiğiniz ilk anda sizleri sıcak bir salep ve güler yüz karşılıyor işte bu her şeyin pozitif başlamasının en büyük sebebi.

Erken gitmişsiniz lobide saatlerce beklemişsiniz oda hazır değilmiş hiç umrunda olmuyor evet doğru duydunuz beklemekten zevk aldığınız nadir yerlerden ki biliyorum bir çoğumuz beklemekten nefret ederiz. 

Otelde hepsi birbirinden konforlu ve farklı büyüklükte toplam 43 oda mevcuttur. Gerçekten odaların hepsi farklı manzaralara ve konfora sahip, memnun kalmayacağınız bir odası yok. Otelde kişiye özel konfor hizmet anlayışı esas alınarak uygulanmaktadır. Otelin barı restoranı ise dinlenmek bir şeyler yemek için çok iyi bir de tamamen sessizliğe bürünmüş harikulade bir kütüphanesi var, çalışmak isteyenler için çok keyifli bir mekan.

Spa ve havuz hizmeti ise korona sebebi ile kapalıydı eminiz ki orasıda çok güzeldir. 

Herkesin en çok merak ettiği konu ise pistler, Kartalkaya’nın iki ayrı pisti mevcut bunlar; Kartal ve Doruk kaya pistleri her ikisi için de otel ücretsiz günlük ski pass veriyor ve shuttle servis araçları ile her dakika pistlere servis var. 

Biz iki pistide çok sevdik iki günde farklı pistleri deneyimledik ve çok memnun kaldık. Her türlü zorluk derecesine göre ve uzunluğuna göre pistler mevcut. Ayrıca ücretsiz kullanabileceğiniz ve hizmetin çok iyi olduğu birde kayak odası var, kayaklarınızı kendi özel dolaplarınıza koyabiliyorsunuz ve bir sonraki güne kadar özel dezenfekte ve kurutma gerçekleştiriyorlar bu da çok iyi bir hizmet. 

Fiyat politikasına gelecek olursak; en iyi fiyatı otelin kendisi sağlıyor biz daha öncede farklı otellerinde konakladığımız için ekstra indirimler aldık ancak fayda fiyat performansı çok iyi böyle konfor ev sıcaklığı istiyorsanız kesinlik bütün otellerini deneyimlemelisiniz. 

Otelin müdüründen bütün çalışanlarına kadar ekstra yardımları ve güler yüzlü davranışları için çok teşekkür ederiz. Otelin sahibi Şebnem hanıma ise ilgi ve alakası için çok teşekkür eder, onu tanıdığımız için çok mutluyuz.

Yeniden Hisarönü’nde, Kartalkaya’da ve Bördübet koyunda görüşmek dileğiyle..

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz