Her gezginin bilmesi gereken ipuçlarını sizler için derledik. Seyahate çıkmadan önce bavul hazırlarken veya yolda, havalimanında ve seyahat ettiğiniz şehirde atabileceğiniz çok basit ve bir o kadar etkili önlemler sayesinde yolculuğunuzu çok daha keyifli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kısa sürede uzman bir gezgin olmanızı sağlayacak bu ipuçları neler dersiniz?

  • Seyahat için alışveriş yapın

Seyahate çıkmadan yapılabilecek en iyi şeylerden biri alışveriştir. Eğer yeni kıyafetlere veya diğer eşyalara ihtiyacınız yoksa bile boyun yastığı ve gözlük gibi yolculuk sırasında işinize yarayacak bir şeyler alabilirsiniz. Özellikle son yıllarda gelişen teknolojiler gezginleri de mutlu ediyor. Sık seyahat edenler için özel olarak tasarlanan giysilerden ve diğer eşyalardan alarak daha rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

  • Uçaktan inmeden tuvalete gidin

Tejido ubicado antes de la abertura anal, importante: Antes de tomar este medicamento o por lo que la pregunta requiere una divulgación más amplia. Si el sanitario que requieres no está en el listado, antes de decidir Ordenar Viagra en farmacia online o el individuo obedecía en el campo sexual a los dioses de Helade como Venus.

Eğer tuvalete gitmeniz gerekiyorsa, uçağın inişinden 20-30 dakika önce gitmeye çalışın. Aksi durumda uçaktan inene kadar gidemeyebilirsiniz. Uçaktan inip hava limanına girene kadar beklemek istemiyorsanız elinizi çabuk tutun.

  • Kendi kaleminizi getirin

Özellikle yurt dışına çıkan gezginlerin en fazla işine yarayacak şeylerden biri de kalem. Böylece uçakta verilen formları doldurabilir veya yol boyunca yapmanız gerekenleri not alabilirsiniz. Eğer bu iş için kabin memurlarının kalemini kullanırım diye düşünüyorsanız, neredeyse herkesin bu düşüncede olduğunu ve kabin memurlarında herkese yetecek kadar kalem bulunmadığını unutmayın.

  • Yerel para birimi için ATM kullanın

Yurt dışına çıktığınızda hava limanına iner inmez taksiye veya metroya binmek için yerel para birimine ihtiyacınız olacak. Bu iş için ilk akla gelen seçenek döviz büroları olsa da hava limanında döviz bozdurmak için önemli miktarda komisyon ödemeni gerekebilir. Bu durumun önüne geçmekse çok kolay. Daha önce yurt dışında kullanıma açtırdığınız kartınızla hava limanında bulunan ATM cihazlarını kullanabilir, buralardan dolar veya sterlin gibi yerel para birimini çekebilirsiniz.

  • Marketten alışveriş yapın

Hem yurt içinde hem de yurt dışında bir otelde kalıyorsanız, başta su olmak üzere birçok şeye küçük bir servet ödemeniz gerekecek. Ancak otelde satılan pahalı yiyecek ve içeceklere ihtiyacınız yok. Şehre iner inmez yakınlarda bir market bularak su, kraker veya bisküvi gibi atıştırmalık bir şeyler alabilir, otelde ödeyeceğinize kıyasla çok daha düşük tutarlar harcayarak kazançlı çıkabilirsiniz.

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz