Hemen herkesin tatil için en çok uğraştığı zaman harcadığı nokta otel rezervasyonları oluyor.

Yurt içi otel rezervasyonu

Yurt içi otel rezervasyonu yapmanın en kolay ve ucuz yolu öncelikle erken rezervasyon yaptırmak ve erken rezervasyon otellerini tercih etmek, rezervasyonun en uygun yapılabilmesi için bu çok önemli.

Erken rezervasyon yaptıramadık, son dakikada tatil planladık bunun için ise yurt içinde otel fiyatı karşılaştırmak için kullanacağımız iki önemli site mevcuttur.

Bunlar; https://www.trivago.com.tr/ ve https://tr.hotels.com/

Bu iki site üzerinden istediğiniz oteli ve istediğiniz tarihte hangi firma ne kadara satıyor herşeyi karşılaştırabilir ve gönül rahatlığı ile o şartlardaki en uygun fiyata rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hiç bilmediğiniz bir otel ise iki sitenin de ziyaretçi yorumları oteli tanımak için gayet güvenilir ve fikir vericidir.

Yurt dışı otel rezervasyonları

Tatilimizi yurt dışı olarak planlıyor isek iki türlü yurt dışı tatil imkanı mevcuttur.

  • Kültür gezisi

Tatilimizi kültür gezisi olarak planlıyor ve bir çok yer gezmek gittiğimiz Ülkenin Şehrin tarihi güzelliklerini görmek istiyor ve şehrin kalbinde yani merkezinde daha fazla zaman geçireceğimizden merkeze yakın bir otel tutmak en mantıklısı.

Bunun farklı sebepleri var; daha önceki deneyimlerimize de baktığımızda şehrin merkezinde hemen hemen her yere yürüme mesafesinde geceliği 80 euro ya olan bir otel yerine şehre uzak bir noktada geceliği 50 Euro olan bir otel tuttuk ve gerçekten hemen zor şartlar yaşıyorsunuz hem daha pahalıya gelebiliyor. Mesela; gün içinde hava şartlarından dolayı kıyafet değiştirmek için iki kere otele gitmek zorunda kaldık. Gece eğlenmeye çıktık,otobüs ve tramvay saatleri geçtiği için 25 Euro vererek taksiyle dönmek zorunda kaldık. Günlük 10 Euro kişi başı otobüs ve metrobüs kartı ücreti ödedik ve toplamda 45 Euro ulaşım ücreti ödedik. Yani merkezdeki otelden 15 Euro daha fazla ücret ödedik ki yanında çektiğimiz çile de cabası oldu.

  • Benim her zaman tercihim merkezi yerde ve butik otelde konaklamak, önerilerimde bu yönde.

 

  • Kullandığım favori rezervasyon siteleri http://www.booking.com ve http://www.hotels.com  ayrıca bu sitelerde, çok seyahat ediyor iseniz 10 geceye 1 gece ücretsiz konaklama ve para iadesi gibi avantajlar mevcut.

 

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz