Yalova ile Gemlik arasında bulunan Yalova’nın en önemli iki yaylasından biri Delmece’dir.

Erili yaylası daha popüler imkanları açısından daha iyi olsa da delmece yaylası da bir o kadar güzel.

Yaylanın tek eksiği hiç işletme olmaması, onun dışında kampçılar için 🏕 gerçekten harika bir mekan.

Giderken Yalova kent ormanının içinden önce erikli yaylası ve çifte şelaleleri geçiyorsunuz ardından ise delmece yaylasına geliyorsunuz.

Delmece’ye Yalova dan girip Gemlik’ten çakabilirsiniz yol boyu harika doğa ve deniz manzaraları sizlere eşlik edecektir.

 

Erikli – Çifte şelaleler

Erikli çifte şelaleler bölgenin en güzel doğa harikası. Bölge parkına girdiğinizde 15 dk. Kadar yürüyerek trekking yaparak önce küçük şelaleye ardından ise arkasındaki büyük şelaleye varıyorsunuz.

Şelale iki koldan oluşuyor. Aşağı ve yukarı olarak ikisinde de çok güzel bir seyir terası mevcut.

Bu alanda kamp kurabilir ve ormanda manzara eşliğinde trekking yapabilirsiniz.

Ulaşım için ise; Yalova dan girip kent ormanını komple gezerek en son delmece yaylası ve Selimiye köyüne varabilir ve buradan harika bir deniz manzarası eşliğinde Gemliğe inebilirsiniz. Yada tekrar aynı yoldan Yalova’ya dönebilirsiniz.

Konaklama için ise; Selimiye köyüne vardığınızda çok güzel bir dağ evi olan Sekoya dağ evinde konaklayabilir, ormanın ve doğanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz