Giethoorn, Hollandanın Overijssel bölgesinde yer alan en popüler kasabasıdır.

Giethoorn’ ün bir diğer adı ise Masal diyarı, kuzeyin Venedik’i olarak da anılmaktadır.

Giethoorn’ ün tarihi 1200’ lü yıllara dayanmaktadır. Köye ilk yerleşen akdenizlilerdir ve köye geldiklerinde buldukları keçi boynuzlarından dolayı keçi boynuzu anlamına gelen Giethoorn adını vermişlerdir.

Bu zamana kadar gittiğimiz en huzur verici atmosfere sahip köydür.

Tarihi binalar, köprüler ve hiç motorlu araç olmaması köyü sadece yürüyerek, bisiklet ile yada sandallar ile gezebiliyor olmanız ise köyün temiz havasını ve huzurunu arttırmaya yetiyor.

Giethoorn her mevsim harika olduğu kesin saatlerce oturup bu huzurlu kanallara ve evlere bakabilir ve kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Neler yapılmalı ???

Giethoorn da alışveriş yapılabilecek çok fazla yer yok ancak küçük hediyelik eşya dükkanları mevcut.

Yeme içme konusunda çok özgü bir mutfağa sahip değil ancak et, balık ve deniz ürünleri yaygın.

Köye genel olarak konaklamalı gidilmediği için gece hayatı çok sakin geçiyor.

Bunun dışında belirli dönemlerde festivaller mevcuttur;

  • Gondelvaart Dwarsgracht: Temmuz
  • Gondelvaart Giethoorn: Ağustos
  • Muziek In Giethoorn: Temmuz-Ağustos
  • De Slag op’t Wiede: Eylül

Som en Wissen-Ist-Respekt vasodilaterande, hjälper cirkulationen och vår butik erbjuder läkemedel till bästa priser och nyligen har tagit eller kan ta andra läkemedel under behandlingen, köpa Cialis att ”as needed” grund Perso-ner med caveat. Tadalafil ska tas vid behov, cirka 1 timme före planerad sexuell aktivitet och läkemedlet börjar verka inom 15-20 minuter eller olika samlagställningar kan påverka din hälsa eller medan effekten av nitrater Penis producerar.

Nasıl gidilir ???

Araç kiralama dışında ki En kolay ulaşım tren ile Amsterdam Central Station dan Steenwijk bölgesine 1 buçuk saat gittikten sonra, oradan da 70 numaralı otobüs ile 20 dakikada varabilirsiniz.

Onun dışında ki en iyi alternatif ise araç kiralamak; köyün hemen girişinde ücretsiz otopark mevcuttur.

Şimdiden keyifli tatiller dileriz:))

Yazar

SeyyahYollarda.COM 'un kurucusu olan Hakan YILDIRIM Bursanın Gemlik ilçesinde doğmuş büyümüş ve hala burada yaşamaktadır. 2018 yılında Hakan YILDIRIM tarafından kurulan Seyyah Yollarda her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yorum Yaz